Kurukahveci Mehmet Efendi Markasından Asılsız İddialara Cevap!

Kurukahveci Mehmet Efendi Markasından Asılsız İddialara Cevap!

Türk kahvesi kültürünün simgesi haline gelen Kurukahveci Mehmet Efendi, sosyal medyada markaya atılan asılsız iddialara karşı kamuoyuna açıklama yaptı.

Kurukahveci Mehmet Efendi, tarihi kökleri 150 yıl öncesine dayanan ve Türkiye’nin yerli ve milli değerlerini yurt içinde ve dışında temsil eden bir marka olarak, sosyal medya üzerinden yapılan ve markayı İsrail askerine destek vermekle suçlayan asılsız iddialar karşısında sessiz kalmadı.

Markadan yapılan resmi açıklamada, bu tür mesnetsiz suçlamaların markanın temsil ettiği “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkesine ve etik değerlerine aykırı olduğu vurgulandı. Açıklamada, markanın hiçbir zaman böyle bir iddianın muhatabı olmadığı ve olmayacağı ifade edildi.

152 yıllık geçmişiyle dünya çapında 60 ülkeye ihracat yapan ve Türk kahvesi kültürünün yaşatılmasına katkı sağlayan Kurukahveci Mehmet Efendi, karşılıklı saygı, dostluk ve güven üzerine kurulu bir marka olarak tanımlanırken, bu tür asılsız iddiaların markanın itibarını zedelemeye yönelik olduğu belirtildi.

Açıklama, markanın geçmişte olduğu gibi gelecekte de sohbetlerin, dostluğun ve misafirperverliğin bir simgesi olarak anılmaya devam edeceğini vurgulayarak son buldu.